2016 - 2017 AKADEMİK YILI
    BAHAR DÖNEMİ
    DERS PROGRAMI
     
    2016-2017 Akademik Yılı Bahar Dönemi ders programı yayımlanmıştır. Derslerdeki gün,saat ve sınıf değişiklikleri, syllabus eklemeleri, yeni açılan ve kapatılan derslere göre program her gün güncellenecektir.
    Ders Kodu
    Ders Adı
    Gün
    Saat
    Sınıf
    Öğretim Elemanı
     Syllabus
    ARAB 101 01
    Arabic I (Section 1)
    Pazartesi Çarşamba
    14:00-16:00 14:00-15:00
    Güney Kampüs #G105
    ABDULKADER BADLAH
     
    ARAB 101 02
    Arabic I (Section 2)
    Pazartesi Çarşamba
    14:00-16:00 14:00-15:00
    Güney Kampüs #G111
    MOHAMMED ABDLMAGED
     
    ARAB 102 01
    Arabic II (Section 1)
    Salı Perşembe
    14:00-16:00 14:00-15:00
    Güney Kampüs #G105
    SONDOS AHMED ODEH
     
    ARAB 102 02
    Arabic II (Section 2)
    Salı Perşembe
    16:00-17:00 15:00-17:00
    Batı Kampüs #Z005
    SONDOS AHMED ODEH
     
    ARAB 103
    Arabic III
    Pazartesi Çarşamba
    16:00-17:00 15:00-17:00
    Güney Kampüs #G105
    ABDULKADER BADLAH
     
    CULT 516
    Visual Culture
    Salı
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #1036
    ALKIM ALMİLA AKDAĞ SALAH
     
    CULT 527
    Ideology and Discourse Analysis
    Salı
    09:00-12:00
    Batı Kampüs #Z015
    MESUT YEĞEN
    CULT 541
    Early Cinema: Spectatorship and Modernity
    Perşembe
    10:00-13:00
    Batı Kampüs #1002
    NEZİH ERDOĞAN
    CULT 545
    Tragedy and Tragic Vision in Modern Literary Culture
    Çarşamba
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #Z011
    MEHMET FATİH USLU
     
    CULT 550
    Ottoman Book Culture
    Pazartesi
    09:00-12:00
    Batı Kampüs #Z023
    BERAT AÇIL
     
    FRE 101 01
    French I (Section 1)
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1001
    BERNA YILMAZ
     
    FRE 101 02
    French I (Section 2)
    Pazartesi
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1001
    BERNA YILMAZ
     
    FRE 101 03
    French I (Section 3)
    Pazartesi
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #1037
    BERNA YILMAZ
     
    FRE 102
    French II
    Çarşamba
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #1037
    BERNA YILMAZ
     
    FRE 201
    French III
    Pazartesi
    14:00-17:00
    Batı Kampüs #Z023
    NATHALIE REINS
     
    FRE 202
    French IV
    Pazartesi
    10:00-13:00
    Batı Kampüs #1001
    NATHALIE REINS
     
    GER 101 01
    German I (Section 1)
    Pazartesi Çarşamba
    17:00-18:00 16:00-18:00
    Batı Kampüs #Z023
    GÜLSÜN GENCER
     
    GER 101 02
    German I (Section 2)
    Salı Perşembe
    17:00-18:00 16:00-18:00
    Batı Kampüs #Z023
    GÜLSÜN GENCER
     
    GER 102 01
    German II (Section 1)
    Pazartesi Çarşamba
    15:00-17:00 15:00-16:00
    Batı Kampüs #1038
    GÜLSÜN GENCER
     
    GER 102 02
    German II (Section 2)
    Salı Perşembe
    15:00-17:00 15:00-16:00
    Batı Kampüs #Z023
    GÜLSÜN GENCER
     
    GER 201
    German III
    Salı Perşembe
    13:00-15:00 14:00-15:00
    Batı Kampüs #1002
    GÜLSÜN GENCER
     
    GER 202
    German IV
    Pazartesi Çarşamba
    13:00-15:00 14:00-15:00
    Batı Kampüs #1038
    GÜLSÜN GENCER
     
    HIST 514
    Auto/Biography
    Salı
    09:00-12:00
    Batı Kampüs #1037
    ABDULHAMİT KIRMIZI
    HIST 534
    Istanbul: Capital City of Empires
    Perşembe
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1002
    MEHMET GENÇ
     
    HIST 594
    Ottoman Paleography II
    Pazartesi
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1002
    MEHMET GENÇ
     
    HIST 612
    Sources and Problems in Ottoman History
    Perşembe
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #Z005
    ABDURRAHMAN ATÇIL
     
    HIST 618
    The 18th-Century Ottoman World
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z010
    KAHRAMAN ŞAKUL
     
    HIST 684
    Ottoman/Turkish Musical Tradition in Cultural Context
    Çarşamba
    09:00-12:00
    Batı Kampüs #1038
    LAZARE CEM BEHAR
     
    HUK 506
    Küreselleşmenin Sosyal Devlet ve Kamu Hizmetlerine Etkisi
    Çarşamba
    18:00-21:00
    Batı Kampüs #1002
    NİHAT BULUT
    HUK 514
    Bilişim Suçları
    Salı
    18:00-21:00
    Batı Kampüs #Z023
    MAHMUT KOCA
    HUK 522
    Hükümet Sistemleri
    Pazartesi
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z014
    SERAP YAZICI
    HUK 524
    Türk Anayasa Tarihi
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1036
    ERGUN ÖZBUDUN
    HUK 530
    Uluslararası Hukukun Güncel Konuları
    Perşembe
    18:00-21:00
    Doğu Kampüs #D408
    HALİL RAHMAN BAŞARAN
    HUK 536
    Özgürlük Kavramı ve Teorileri II
    Salı
    18:00-21:00
    Doğu Kampüs #D409
    MUSTAFA YAYLALI
     
    HUK 540
    İdari Sözleşmeler
    Perşembe
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1036
    NUR ZELİHA KAMAN
    HUK 556
    Avrupa Birliği Tüketici Hukuku
    Perşembe
    18:00-21:00
    Doğu Kampüs #D409
    ÖMER ÇINAR
    HUK 566
    İş Güvencesi ve İşe İade Davaları
    Salı
    18:00-21:00
    Batı Kampüs #1038
    MUSTAFA MACİT KENANOĞLU
     
    HUK 570
    Uluslararası Yatırım Hukuku
    Cuma
    18:00-21:00
    Doğu Kampüs #D408
    YUSUF ÇALIŞKAN
    HUK 572
    Türk Borçlar Kanunu ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Kapsamında Satış Sözleşmesi
    Pazartesi
    18:00-21:00
    Batı Kampüs #1038
    MUSTAFA ALPER GÜMÜŞ
    HUK 574
    ICC Tahkimi ve Uygulaması
    Çarşamba
    18:00-21:00
    Doğu Kampüs #D409
    ALİ YEŞİLIRMAK
    HUK 589
    Araştırma Teknikleri, Araştırma ve Yayın Etiği
    Perşembe
    18:00-21:00
    Batı Kampüs #Z014
    HIZIR MURAT KÖSE
     
    HUK 590
    Seminer Dersi
    Cuma
    16:00-17:00
    Batı Kampüs #1006
    NİHAT BULUT
     
    HUK 602
    Demokrasi ve Katılımın Derinleştirilmesi Açısından Siyasal Haklar
    Cuma
    18:00-21:00
    Batı Kampüs #1006
    NİHAT BULUT
     
    HUK 604
    Özel Hayatın Ceza Hukuku Vasıtasıyla Korunması
    Pazartesi
    18:00-21:00
    Batı Kampüs #1001
    MAHMUT KOCA
    HUK 608
    19. yy. Osmanlı Ceza Hukuku
    Salı
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z011
    MUSTAFA MACİT KENANOĞLU
     
    HUK 610
    Anayasa Yargısı
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z012
    SERAP YAZICI
    HUK 612
    Liberteryenizm, Uyumculuk ve Belirlenimcilik: Bireysel Otonomi ve Sorumluluk
    Cuma
    15:00-18:00
    Doğu Kampüs #D407
    MUSTAFA YAYLALI
     
    HUK 614​ Enerji Piyasalarının Regülasyonu​ Çarşamba​ 18:00-21:00​ Batı Kampüs #1038​ ​NUR KAMAN
    HUK 616​ Anayasa Yapımı Politikaları​ Pazartesi​ 15:00-18:00​ Batı Kampüs #Z013​ ERGUN ÖZBUDUN​ Syllabus
    HUK 652
    Uluslararası Yatırım Uyuşmazlıklarının Çözüm Yöntemleri
    Cuma
    15:00-18:00
    Doğu Kampüs #D409
    YUSUF ÇALIŞKAN
    HUK 656
    İş Hukukunda Ücretler ve Tazminatlar
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z007
    MUSTAFA MACİT KENANOĞLU
     
    HUK 658
    Alacağın Devri ve Borcun Nakli
    Pazartesi
    15:00-18:00
    Doğu Kampüs #D409
    MUSTAFA ALPER GÜMÜŞ
    HUK 660
    Tahkim Hukukunun Sorunları
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Doğu Kampüs #D409
    ALİ YEŞİLIRMAK
    HUK 662
    Türk Borçlar Kanununun Getirdiği Yenilik ve Değişiklikler, Özellikle Genel İşlem Koşulları ve Denetlenmesi
    Cuma
    15:00-18:00
    Doğu Kampüs #D408
    ÖMER ÇINAR
    LAT 102
    Latin II
    Çarşamba Cuma
    10:00-12:00 10:00-11:00
    Batı Kampüs #1036
    SERDAR CİHAN GÜLEÇ
     
    MGRE 102
    Greek II
    Salı Perşembe
    14:00-16:00 14:00-15:00
    Batı Kampüs #1038
    ONUR ÖNER
     
    OTM 101
    Osmanlı Türkçesi I
    Pazartesi Perşembe
    09:00-11:00 09:00-10:00
    Güney Kampüs #G112
    MERYEM BURSALI
     
    OTM 102
    Osmanlı Türkçesi II
    Salı Perşembe
    09:00-11:00 09:00-10:00
    Batı Kampüs #Z023
    BETÜL NİZAM
     
    OTM 201
    Osmanlı Türkçesi III
    Çarşamba Cuma
    13:00-15:00 14:00-15:00
    Batı Kampüs #1002
    BETÜL NİZAM
     
    PERS 101 01
    Persian I (Section 1)
    Salı
    Perşembe
    14:00-16:00 14:00-15:00
    Batı Kampüs #Z010
    MOHAMMED ABDLMAGED
     
    PERS 101 02
    Persian I (Section 2)
    Salı Perşembe
    16:00-17:00 15:00-17:00
    Batı Kampüs #1002
    MOHAMMED ABDLMAGED
     
    PERS 102
    Persian II
    Pazartesi
    Çarşamba
    16:00-17:00 15:00-17:00
    Batı Kampüs #1005
    MOHAMMED ABDLMAGED
     
    POLS 510
    International Politics of the Middle East 
    Pazartesi
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #1002
    HASAN TARKAN KÖSEBALABAN
     
    POLS 516
    Islam and Politics in the Middle East
    Salı  
    12:00-15:00 
    Batı Kampüs
    #Z019  
    İSMAİL YAYLACI
     
    POLS 520
    Comparative Politics of Civil Society
    Perşembe
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #1037
    ŞİRİN DUYGULU ELCİM
    POLS 530
    Advanced Seminar in Comparative Politics
    Perşembe
    15:00-18:00
    Güney Kampüs #G111
    HÜSEYİN ALPTEKİN
    POLS 532
    Democratization: Theory and Practice
    Pazartesi
    09:00-12:00
    Batı Kampüs #1040
    AHMET OKUMUŞ
     
    POLS 562
    Europe and the Middle East
    Salı
    13:00-16:00
    Batı Kampüs #Z015
    MUZAFFER ŞENEL
     
    POLS 570
    Conflict Analysis and Resolution
    Cuma
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1040
    TALHA KÖSE
     
    POLS 571
    Selected Topics in Political Science and International Relations
    Çarşamba
    10:00-13:00
    Batı Kampüs #1040
    İSMAİL KARA
     
    PSY 502
    Klinik Psikolojide Etik
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z013
    FATMA IŞIL BİLİCAN YURTERİ
    PSY 508
    Travmaya Klinik Müdahale
    Salı
    14:30-17:30
    Batı Kampüs #1005
    ZEYNEP CEREN ACARTÜRK
    PSY 527
    Aile Terapisi
    Pazartesi
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #Z010
    ELİF ÇELEBİ
    PSY 534
    Tanısal Görüşme ve Teknikleri-II
    Pazartesi
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z007
    GONCA SOYGÜT PEKAK
    PSY 544
    Diyalektik Davranışçı Terapi
    Çarşamba
    11:00-14:00
    Batı Kampüs #Z012
    ELİF ÇELEBİ
    PSY 568
    Şema Terapide Psikoterapi Araştırma ve Uygulamaları
    Salı
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1037
    GONCA SOYGÜT PEKAK
    PSY 590
    Seminer
    Salı
    12:00-15:00
    Batı Kampüs #1037
    GONCA SOYGÜT PEKAK
     
    RUS 102
    Russian II
    Perşembe
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1038
    NİGAR ÇOBANOĞLU
     
    SHR 502
    Şehir Çalışmaları Atölyesi
    Perşembe
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1037
    EDA YÜCESOY
     
    SHR 503
    Yöntem ve Araştırma Teknikleri
    Salı
    14:00-17:00
    Güney Kampüs #G111
    MEHMET FATİH AYSAN
    SHR 523
    Türkiye Şehirlerinde Kentsel Dönüşümler
    Salı
    17:00-20:00
    Batı Kampüs #1002
    ÖZLEM ALTINKAYA GENEL
     
    SHR 530
    Şehir Edebiyatı
    Çarşamba
    13:00-16:00
    Batı Kampüs #Z003
    FATİH ALTUĞ
     
    SOC 502
    Contemporary Sociological Theory
    Salı
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1040
    NURULLAH ARDIÇ, ALİM ARLI
    SOC 510
    Research Methods in Social Science
    Pazartesi
    09:00-12:00
    Batı Kampüs #1037
    MEHMET FATİH AYSAN
    SOC 525
    Gender and Society
    Cuma
    16:00-19:00
    Güney Kampüs #G212
    EDA YÜCESOY
    SOC 530
    Selected Topics in Society and Politics
    Çarşamba
    10:00-13:00
    Batı Kampüs #1040
    İSMAİL KARA
     
    SOC 531
    Ideology and Discourse Analysis
    Salı
    09:00-12:00
    Batı Kampüs #Z015
    MESUT YEĞEN
    SOC 534
    Politics and Society
    Perşembe
    09:00-12:00
    Batı Kampüs #1001
    HIZIR MURAT KÖSE
    SOC 560
    Europe, The Enlightenment & Modernity
    Pazartesi
    13:00-16:00
    Batı Kampüs #1036
    NURULLAH ARDIÇ, ŞERİF MARDİN
    STV 502
    Sinema Çalışmalarında Yeni Tartışmalar II
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #2044
    ÖZGE ÖZYILMAZ YILDIZCAN
    STV 503
    Yöntem ve Araştırma Teknikleri
    Salı
    14:00-17:00
    Güney Kampüs #G111
    MEHMET FATİH AYSAN
    STV 504
    Sinema ve Bilinç
    Perşembe
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z007
    CANAN BALAN
    STV 505
    Belgesel Sinema Politikaları
    Pazartesi
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z010
    PEYAMİ ÇELİKCAN
     
    STV 510
    Sinema ve Yıldız
    Cuma
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #Z007
    ÖZGE ÖZYILMAZ YILDIZCAN
    STV 513
    Kültürlerarası İletişim
    Çarşamba
    15:00-18:00
    Batı Kampüs #1036
    SELVA ERSÖZ KARAKULAKOĞLU
     
     
    Sayfa oluşturuldu: 25.01.2017;13:15
    Sayfa değiştirildi: 13.02.2017; 10:45